Ekwador – szczepienie zwalnia z testu

Przy wjeździe do Ekwadoru wymagany jest test PCR z negatywnym wynikiem wykonany maksimum 3 dni wcześniej.  Zwalnia z niego zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu. Pasażerowie z objawami Covid-19 po przylocie, są poddawani szybkiemu testowi antygenowemu. W przypadku pozytywnego wyniku czeka ich 10-dniowa kwarantanna na własny koszt.

Inne są zasady w przypadku podróży na Wyspy Galapagos.  Na lotnisku na Galapagos  trzeba pokazać test PCR zrobiony 72 godziny (lub mniej) przed wylądowaniem z wynikiem negatywnym (nie wystarczy być zaszczepionym). Koszt testu PCR  w Ekwadorze to –  45 USD.

 

2 myśli na temat “Ekwador – szczepienie zwalnia z testu

 • 23 lipca, 2021 o 00:07
  Permalink

  Dobra nowina!! Na Galapagos nie trzeba już robić dodatkowego testu PCR, wystarczy zaświadczenie o szczepieniu.

  Odpowiedz
 • 25 lipca, 2021 o 13:32
  Permalink

  Wróciłem z Ekwadoru w ubiegłym tygodniu. Jak się ma unijne zaświadczenie o zaszczepieniu wszystko na lotniskach idzie gładko. Na miejscu obowiązują maseczki, na zewnątrz też. W Quito wszyscy przestrzegają, na prowincji bywa różnie. Przy wejściu do sklepów często sprawdzają temperaturę, dezynfekują ręce, czasem są maty dezynfekujące. Generalnie restrykcje są zupełnie niekłopotliwe. Na Galapagos podobnie. Nie można natomiast odwiedzać wiosek w Amazonii. Chodzi o ochronę lokalnej ludności słabo odpornej na przywleczone choroby. Ekwadorczycy chętnie się szczepią, ale niestety brakuje szczepionek.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.