MalawiWyróżnione

 Do Malawi bez wiz!

Malawi, często określane w materiałach promocyjnych jako 'gorące serce Afryki’, szeroko otwiera swoje granice dla turystyki. Dla obywateli aż 79 państw, w tym Polski, zniesiono wymóg wizowy. To nie jest fake news – proszę, nie wierzcie informacjom dotyczącym procedury wizowej do Malawi, powszechnie publikowanym na stronach internetowych.

Niedowiarkowie mogą zweryfikować prawdziwość tej informacji na oficjalnej stronie malawijskiego rządu: https://www.evisa.gov.mw/. Wystarczy skorzystać z linku: Visa Eligibility Wizard. Otrzymamy odpowiedź, że wiza do Malawi od polskich obywateli nie jest wymagana.

Ten kraj, długo niedostępny dla turystów, ma wiele do zaoferowania – od oszałamiających krajobrazów, przez dziką i zróżnicowaną faunę, aż po bogactwo kultury. Malawi jest niezwykłą mieszanką przygody, relaksu i prawdziwie afrykańskich doświadczeń.

Klimat w Malawi jest podrównikowy, subtropikalny. Tereny górskie zajmują znaczną część kraju. Średnie temperatury roczne wahają się od 20°C w lipcu do 30°C w październiku, a w najchłodniejszym okresie na płaskowyżach i w górach od 10°C do 16°C. Pora deszczowa przypada od listopada do maja.

Dużą część kraju zajmują parki narodowe. Koniecznie trzeba odwiedzić Park Narodowy Liwonde, dom dla różnorodnych gatunków dzikich zwierząt, od słoni i nosorożców, przez bawoły i liczne gatunki antylop, po drapieżniki.

Choć Malawi nie ma dostępu do morza, jezioro Malawi doskonale rekompensuje ten brak. Jego rozmiary są tak imponujące, że przebywając na  plażach, można doświadczyć uczucia porównywalnego do przebywania nad oceanem – z lazurowym niebem, śnieżnobiałym piaskiem i falami niemalże oceanicznymi. Dodatkowym atutem jest słodka woda, dzięki której nie ma potrzeby brania prysznica po kąpieli.

Przy wyborze celu podróży coraz bardziej zawracamy uwagę na stabilność odwiedzanych państw. Malawi jest uznawane za jeden z najbezpieczniejszych krajów Afryki, a jego mieszkańcy są znani z uśmiechu, ciepła i gościnności.

Wyprawy do Malawi

Oto pełna lista państw dla obywateli których zniesiono obowiązek wizowy do Malawi:

Antigua and Barbuda
Australia
Bahamas
Barbados
Belgium
Belize Papua
Brunei Samoa (Western)
Canada
China
Cyprus
Dominica
Fiji
Finland
France
Gambia
Germany
Ghana
Grenada
Guyana
Ireland
Israel
Italy
Jamaica
Kiribati
Malaysia
Maldives Island
Malta
Nauru
Netherlands
New Guinea
New Zealand
Norway
Poland
Portugal
Russia
Sierra Leone
Singapore
Solomon Island
Sri Lanka
St. Kitts and Nevis
St. Lucia
St. Vincent and the Grenadines
Sweden
Tonga
Trinidad and Tobago
Tuvalu
United Kingdom
United States of America

Jeden komentarz do “ Do Malawi bez wiz!

  • Dziękuję za informację. Sprawdziłem, to prawda obywatele polscy nie potrzebują wizy do Malawi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *