Obowiązujące zasady wjazdu na Maltę na dzień 16/07/2021

Wszystkie najnowsze informacje dotyczące przepisów wjazdowych na Maltę wydawanych przez maltańskie autorytety ds. zdrowia znajdują się na stronie https://www.visitmalta.com/en/covid-19.

Podróż na Maltę jest dozwolona tylko dla mieszkańców krajów wymienionych w artykule 3 dokumentu prawnego Legal Notice 300/2021 (w tym dla Polski), pod warunkiem przedstawienia jednego z poniższych świadectw szczepień:

 • Maltański Certyfikat Szczepienia;
 • Certyfikat Szczepienia EU Digital COVID (EUDCC), wydawany przez kraje UE, EOG i kraje stowarzyszone;
 • Certyfikat Szczepień Zjednoczonych Emiratów Arabskich wydany przez władze ds. zdrowia w Dubaju posiadający czytelny kod QR (dotyczy tylko szczepionek dopuszczonych przez Europejską Agencję Leków EMA);
 • Turecki Certyfikat Zdrowia (dotyczy tylko szczepionek dopuszczonych przez EMA);
 • Certyfikat Szczepień Wielkiej Brytanii:
  • Anglia: NHS Covid Pass (aplikacja cyfrowa i NHS Letter);
  • Walia: NHS Covid Pass Letter;
  • Szkocja: NHS Letter potwierdzający szczepienie Covid-19;
  • Irlandia Północna: tymczasowy dokument potwierdzający szczepienie, który jest ważny do 31 lipca 2021 r. do godziny 23:59.

Powyższe zasady dotyczą osób powyżej 12 roku życia. Pełna lista krajów jest dostępna pod adresem: https://legislation.mt/eli/ln/2021/300/eng.

UWAGA: Certyfikat Szczepienia jest ważny tylko wtedy, gdy:
 • Jest wydany w odniesieniu do szczepionki, uznanej przez Europejską Agencję Leków i zatwierdzonej przez Maltańskiego Inspektora ds. Zdrowia Publicznego. Są to szczepionki: Pfizer-BioNtech, Moderna, Oxford-AstraZeneca i Johnson&Johnson*.

*Akceptowane są również Certyfikaty Szczepień wykazujące zastosowanie mieszanych szczepionek zatwierdzonych przez EMA.

 • Obejmuje pełny cykl szczepienia, przy czym druga dawka szczepionki (jedna dawka w przypadku Johnson&Johnson) musi być podana co najmniej 14 dni przed przybyciem na Maltę.

 

Następujące zaświadczenia NIE SĄ WAŻNE w przypadku podróży na Maltę:
 • Zaświadczenie potwierdzające status ozdrowieńca po COVID-19;
 • Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie tylko 1 dawki szczepionki przeciwko COVID-19 wymagającej 2 dawek. Dotyczy również ozdrowieńców;
 • Zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19, w przypadku którego od przyjęcia drugiej dawki upłynęło mniej niż 14 dni.

 

Dzieci w wieku 5 – 11 lat mogą podróżować na Maltę tylko w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców lub opiekunów prawnych, pod warunkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR (wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem na Maltę).

Dzieci poniżej 5 roku życia są zwolnione z wszelkich restrykcji dotyczących podróży.

Małoletni (osoby poniżej 16 roku życia) nie mogą podróżować na Maltę bez opieki.

Kobiety w ciąży mogą wjechać na Maltę po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego powyższy stan.

Osoby, które chcą przyjechać na Maltę, a nie mogą przyjąć szczepionki ze względów medycznych, muszą zwrócić się o zgodę do maltańskich władz sanitarnych wysyłając e-mail na adres covid19.vetting@gov.mt.

Wszystkie osoby podróżujące na Maltę są zobowiązane do wypełnienia następujących dokumentów: Public Health Passenger Locator Form oraz Public Health Travel Declaration Form. Formularze są dostępne na stronach: https://www.maltairport.com/declarationforms/ i https://app.euplf.eu/#/. Należy je wypełnić i przedstawić przed odprawą oraz po przybyciu na Maltę.

Jeżeli po przybyciu na Maltę podróżny (powyżej 5 roku życia) nie posiada ważnego zaświadczenia, podlega obowiązkowej odpłatnej 14-dniowej kwarantannie w miejscu zakwaterowania wskazanym przez maltańskie władze sanitarne. Opłata wynosi 100 euro za noc (w tym śniadanie). Obowiązkowa kwarantanna dotyczy także pasażerów przybywających z krajów nie wymienionych w dokumencie prawnym Legal Notice 300/2021.

Osoby poddane kwarantannie będą mogły opuścić Maltę przed upływem 14 dni po okazaniu biletu powrotnego, pod warunkiem, że nie wystąpią u nich żadne objawy świadczące o zachorowaniu na COVID-19 lub wynik testu na obecność COVID-19 będzie negatywny.

Osoby posiadające maltański paszport, rezydenci Malty i wszystkie inne osoby, które z ważnego powodu muszą przybyć na wyspę ale nie posiadają zatwierdzonego Certyfikatu Szczepienia, potrzebują zgody Maltańskich Władz ds. Zdrowia Publicznego. O taką zgodę można wystąpić wysyłając e-mail na adres covid19.vetting@gov.mt, wpisując w temacie wiadomości poniższą informację: „CONSIDER [nazwa kraju wyjazdu]”.  Jeżeli władze sanitarne wydadzą zezwolenie, należy przestrzegać podanych wskazówek.

Pytania dotyczące kwarantanny należy kierować do Urzędu Zdrowia https://deputyprimeminister.gov.mt/en/health-promotion/covid-19/Pages/quarantine.aspx  lub drogą mailową: quarantine.covid19@gov.mt.

Aktualne informacje można znaleźć na następujących stronach internetowych:

https://www.visitmalta.com/en/covid-19/

https://deputyprimeminister.gov.mt/en/Pages/health.aspx

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.