DubaiPoznaj Świat

Dubai –największy na świecie diabelski młyn

Na 21 października ustalono datę otwarcia Ain Dubai – będzie to największy na świecie diabelski młyn, o wysokości ponad 250 m. Zdetronizuje dotychczasowego rekordzistę, którym był wybudowany w 2014 The High Roller w Las Vegas, ma on 167,6 m wysokości. Na trzecie miejsce w tej klasyfikacji spadł singapurski Singapore Flyer – 165 m.

Ten rekordowy obiekt obiecuje niezapomniane doświadczenia, w tym 360-stopniową panoramę na Dubaj z samego środka wyspy Bluewaters, 48 gondoli pasażerskich pomieści jednocześnie ponad 1750 gości.

Ain Dubai
Największy na świecie diabelski młyn – Ain Dubai

Według Wikipedii, diabelskie młyny uważa się za konstrukcje odmienne od kół obserwacyjnych, np. London Eye (135 m.). Najistotniejszą różnicą jest mocowanie kabiny. W kołach obserwacyjnych nie są one zawieszone na obwodzie koła, lecz zamontowane na zewnętrznej strukturze obręczy. Ich pozycja musi być stabilizowana mechanicznie, czyni to konstrukcję bardziej skomplikowaną.

Ain Dubai oferuje 19 unikalnych atrakcji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań – a wszystko z niesamowitą panoramą Dubaju w tle. Diabelski młyn będzie czynny zarówno w dzień, jak i w nocy, umożliwiając odwiedzającym poznanie dwóch odmiennych obliczy miasta – w świetle dziennym oraz w promieniach zachodzącego słońca i w blasku tysięcy świateł LED, podświetlających fasady budynków.

Niezwykłą panoramę Dubaju można obserwować z zakrytych i klimatyzowanych gondoli, podzielonych na trzy kategorie: Observation Cabins, Social Cabins i Private Cabin. Można wziąć udział w jednej jeździe, trwającej 38 minut czyli jeden pełen obrót lub w dwóch – trwających około 76 minut.

Observation Cabins są idealnym miejscem do podziwiania 360-stopniowej panoramy miasta, z nieosiągalnej dotychczas perspektywy.  Z pewnością Ain Dubai dołączy do najbardziej instagramowych obiektów w Dubaju.

Wyspa
Wyspa Bluewaters – Dubai

Wyjątkową rozrywkę i relaks dostarczą Social Cabins oferujące m.in. różnorodne pakiety z napojami. W gondolach premium obowiązują pakiety VIP, a Ain Dubai Sky Bar zapewni niezapomnianą rozrywkę.

W ekskluzywnej Private Cabin można zorganizować urodziny, zaręczyny, ślub lub spotkanie biznesowe. Wnętrze takiej gondoli zostanie zaaranżowane w zależności od typu organizowanej imprezy: od kameralnych spotkań po imprezy kulturalne i przyjęcia dla gości VIP.

Ronald Drake, dyrektor generalny Ain Dubai komentuje „Ain Dubai zaspokaja potrzeby wszystkich odbiorców, oferując luksusowe kabiny na specjalne imprezy, bogate życie nocne, unikalne posiłki i doświadczenia kulinarne oraz kabiny dedykowane rodzinom z dziećmi. Otwarcie Ain Dubai to doskonała okazja do świętowania, uczcijmy to w wielkim stylu. Więcej szczegółów dotyczących naszego wielkiego otwarcia wkrótce. Nie możemy się już doczekać, aby powitać Was w Ain Dubai”.

Ain Dubai znajduje się w samym sercu wyspy Bluewaters, w opinii wielu gości reprezentuje ona wszystko to, co najlepsze w Dubaju. Dzielnica słynie z gościnności, miejskiego stylu życia, szerokiej oferty mieszkaniowej, rekreacyjnej i rozrywkowej.

Ceny biletów do Ain Dubai zaczynają się od 130 dirhamów (ok. 130 zł)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *