EtiopiaOstatniePoznaj Świat

Wyprawy do Etiopii 2024 r.

Ethiopian Airlines, czołowy afrykański przewoźnik, wprowadził bezpośrednie połączenia z Polski na kontynent afrykański. Loty z Lotniska Chopina w Warszawie do stolicy Etiopii, Addis Abeby, będą odbywały się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Powroty są zaplanowane na poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Nowe połączenie obejmuje międzylądowanie w Atenach, a całkowity czas podróży wynosi 8 godzin i 55 minut. Samoloty startują z Warszawy o 21:00, lądując na lotnisku Bole w Addis Abebie następnego dnia o 6:55 czasu lokalnego.

Alternatywne trasy do Etiopii oferują również linie Turkish Airlines przez Stambuł z Warszawy i Krakowa, co może być korzystniejsze dla podróżujących z południa kraju. Istnieje też opcja „berlińska” z EgyptAir przez Kair, często bardzo tania. Inne możliwości to przesiadki w Dubaju czy Budapeszcie.

Uruchomienie bezpośrednich lotów zwiększyło zainteresowanie podróżami do Etiopii. Biuro podróży Timeless Ethiopia odnotowało wzrost zapytań od turystów, którzy preferują podróże grupowe z polskojęzycznym przewodnikiem. We współpracy z tym touroperatorem przygotowaliśmy programy spełniające te wymagania. Nazywam się Andrzej Zarzecki i jako przewodnik, będę towarzyszył każdej wyprawie, mając ponad 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu grup do Etiopii.

Jesienny wyjazd do Etiopii pozwoli również przekazać środki na pomoc dla mieszkańców okolic Lalibeli, zebrane przez Fundację Abisynia.

 Organizator wypraw, biuro Timeless Ethiopia z siedzibą w Addis Abebie, rozpoczyna trasy po przylocie na lotnisko Bole. Uczestnicy muszą samodzielnie dotrzeć do Etiopii, a ja najprawdopodobniej będę podróżował z Warszawy na początku imprezy, choć nie mogę tego zagwarantować.

Dla osób chcących przylecieć wcześniej lub zostać dłużej, oferujemy dodatkowe noclegi ze śniadaniem w hotelu Heyday. Programy wyjazdów w listopadzie 2024 roku obejmują Pustynię Danakil z trekkingiem na czynny wulkan Erta Ale, historyczną północ Etiopii, w tym region Tigraj z podniebnymi świątyniami, Dolinę Omo z egzotycznymi plemionami oraz Góry Bale z endemicznym wilkiem abisyńskim. Możliwe są również trekkingi w Górach Semien lub podróż do Hararu na indywidualne zapytania.

Informujemy, że podróże samochodem lub busem po prowincji Amhara oraz przejazdy z Amhary do Tigrai nie są możliwe ze względu na aktualną sytuację w kraju. Proszę mieć to na uwadze przy planowaniu podróży.

Programy wypraw do Etiopii:

Depresja Danakil

Historyczna Północ Etiopii

Dolina Rzeki Omo i Góry Bale

Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Danakil, Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Jeden komentarz do “Wyprawy do Etiopii 2024 r.

  • Bardzo dobre. Byłem bardzo zadowolony, że wszedłem na ten wpis. Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. No i muszę wyrazić uznanie za Twój trud. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i częściej tu zaglądał, aby przejrzeć nowe artykuły.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *