Propozycje wycieczek do Niemiec

Planujesz wakacje? Poszukujesz miejsc nie tylko ciekawych i pięknych, ale także bezpiecznych? Chcesz wyjechać za granicę, ale równocześnie być blisko domu? Wybierz się do Niemiec – blisko, pięknie i bezpiecznie.

Tu zakochasz się w czarujących miasteczkach z mnóstwem zieleni i natury. Doświadczysz różnorodności regionalnej kuchni i zobaczysz ciekawe obiekty położone poza utartymi szlakami.

Od 28 maja Polska nie jest krajem ryzyka, tym samym wjazd z Polski do Niemiec jest swobodny, nie ma wymogu zgłoszenia wjazdu czy kwarantanny. Korzystanie z infrastruktury turystycznej regulują przepisy poszczególnych krajów związkowych. W większości przypadków aby korzystać z zakwaterowania, wstępów do muzeów i atrakcji turystycznych należy okazać certyfikat zaszczepienia, udowodnić status ozdrowieńca (do 6 miesięcy od przebycia Covid-19) lub posiadać aktualny negatywny wynik testu.

 

Bliskie Morze Bałtyckie
© Francesco Carovillano, DZT

 

Niemieckie wybrzeże Bałtyku to dobra propozycja na zagraniczny i jednocześnie bliski, wakacyjny wypoczynek nad morzem.

 

Tysiąc jezior Pojezierza Meklemburskiego, Rugia – największa niemiecka wyspa, Uznam z „łaźniami cesarskimi” i malowniczy łańcuch półwyspów Fischland-Darß-Zingst. A do tego płytkie laguny, głębokie zatoki, szerokie piaszczyste, które plaże kształtują obraz wybrzeża Bałtyku.
Więcej…

Weekend w Brandenburgii
© Jens Wegener, DZT

Przyroda, kultura i woda – Brandenburgia ma wszystko to, co pozwoli na bezpieczny wypoczynek pod chmurką.

Ponad 500 dworów, wspaniałe kompleksy pałacowo-ogrodowe, 3000 krystalicznie czystych jezior oraz setki kilometrów szlaków pieszych i rowerowych. W Brandenburgii, położonej blisko polskiej granicy każdy znajdzie coś dla siebie.
Zobacz propozycje

Na wodach Berlina
© Jens Wegener, DZT

Stolica Niemiec to prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych. Miasto oplatają rzeki Szprewa i Havela, które tworzą malownicze rozlewiska i wąskie przesmyki. Drogi wodne Szprewy i Haveli uzupełnia system kanałów i śluz, które składają się na bogaty kompleks szlaków wodnych Berlina.

Wskocz na barkę lub kajak i zwiedź Berlin z wody. Jeśli zapragniesz, sieć dróg wodnych poprowadzi Cię do Brandenburgii, a nawet do Meklemburgii Pomorza-Przedniego. Nie potrzebujesz patentu żeglarskiego.
Więcej…

 

Saksonia – bliska i piękna
© Jens Wegener, DZT

Czy ktoś kiedyś słyszał o Kulturinsel – raju dla dzieci i dorosłych, tuż za polską granicą w pobliskiej Saksonii? Jeśli warunki ponownie pozwolą na swobodne podróżowanie, to tajemniczy świat słowiańskiego ludu Turisede koniecznie musi się znaleźć na liście miejsc do zobaczenia.

Kulturinsel leży niedaleko Görlitz i schowany jest wśród wysokich drzew lasu. To pełna przygód puszcza z podziemnymi, sekretnymi przejściami o długości 500 m, z domkami na drzewach, zaczarowanym zamkiem oraz zwierzętami domowymi z całego świata. Hitem jest nocleg w domkach na drzewie.
Zobacz…

 

Aktywnie między Szczecinem a Berlinem
© Günter Standl, DZT

Możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i w dodatku wśród przepięknej natury daje 152-kilometrowy szlak wędrowny Uckermärker Landrunde na północny Brandenburgii.

Po drodze można odpocząć nad jednym z siedmiu jezior wokół Templina, popływać łódką, kajakiem lub po prostu poleżeć na trawie i nabrać sił przed dalszą wędrówką.
Więcej…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.