EtiopiaLatamyNowościWyróżnione

Ethiopian Airlines lata do Warszawy!

Na ten moment długo czekaliśmy. Największy afrykański przewoźnik sieciowy rozpoczął regularne połączenia lotnicze z Addis Abeby do Warszawy. Od 1 lipca 2024 roku loty odbywają się cztery razy w tygodniu.

Fot.:Andrzej Zarzecki

Harmonogram połączeń:

– ET 764 Addis Abeba (ADD) – Ateny (ATH) – Warszawa (WAW): poniedziałek, środa, piątek, niedziela

– ET 765 Warszawa (WAW) – Ateny (ATH) – Addis Abeba (ADD): poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota

Połączenia obsługiwane są przez wąskokadłubowe Boeingi 737 MAX 8. Zmiany nastąpią w nadchodzącym sezonie zimowym. Od 27 października samoloty Ethiopian Airlines będą latały do Warszawy przez Wiedeń, zamiast Aten. Trasa będzie obsługiwana przez większe i bardziej komfortowe Airbusy A350.

Nowy rozkład lotów:

– ET 730: Addis Abeba (ADD) 1:10 – Warszawa (WAW) 8:10

– ET 731: Warszawa (WAW) 20:10 – Addis Abeba (ADD) 6:50 (następnego dnia)

Czas przelotu z Warszawy do Etiopii skróci się do 8 godzin i 20 minut, wliczając międzylądowanie w Wiedniu. Połączenia te będą realizowane trzy razy w tygodniu: w niedziele, wtorki i czwartki. Ethiopian Airlines lata codziennie do Wiednia, więc przeloty do Warszawy zostały wydłużone tylko na niektóre z tych rejsów.

Linia jest członkiem Star Alliance od 2011 roku, co umożliwia zbieranie punktów w programie lojalnościowym Miles & More na pokładach jej samolotów.

Pierwszemu startowi z międzynarodowego lotniska Bole w Addis Abebie towarzyszyła ceremonia z udziałem ambasadora Polski w Etiopii, wysokich rangą urzędników etiopskich oraz kierownictwa Ethiopian Airlines. W Warszawie pierwszych pasażerów na tej trasie również czekało uroczyste powitanie.

Mesfin Tasew – dyrektor generalny Ethiopian Airlines Group, , Radek Grabski  -TAL Aviation. Fot.: Andrzej Zarzecki

Dyrektor generalny Ethiopian Airlines Group, Mesfin Tasew, powiedział: „Cieszymy się, że możemy nawiązać kolejne połączenie między Afryką a Europą Środkową dzięki nowemu lotowi do Warszawy. Dążymy do zwiększenia wygody naszych pasażerów w podróżowaniu po całym świecie i jesteśmy dumni, że możemy przenieść naszą afrykańską gościnność do Polski”.

Radek Grabski, zarządzający polskim oddziałem TAL Aviation, reprezentującym Ethiopian Airlines na polskim rynku, podkreślił, że uruchomienie tego połączenia nie byłoby możliwe bez polskich pasażerów podróżujących od lat na pokładach samolotów Ethiopian Airlines do Addis Abeby i innych krajów afrykańskich.

Z uruchomieniem nowego połączenia, Warszawa stanie się 24. europejskim kierunkiem Ethiopian Airlines.

Uroczysta kolacja z okazji inauguracji lotów do Polski odbyła się w warszawskim hotelu Bellotto. Fot.: Andrzej Zarzecki

Nagrody i wyróżnienia dla afrykańskiego przewoźnika:

Niedawno Ethiopian Airlines odniosły sukces w konkursie SKYTRAX World Airlines Award 2024, wygrywając w czterech prestiżowych kategoriach: Najlepsza Linia Lotnicza w Afryce przez siedem lat z rzędu, Najlepsza Klasa Biznes w Afryce przez sześć lat z rzędu, Najlepsza Klasa Ekonomiczna w Afryce przez sześć lat z rzędu oraz Najlepszy Catering Pokładowy w Afryce. Ponadto Ethiopian został wyróżniony nagrodami „Najlepsza rozrywka” i „Najlepsze Wi-Fi” w Afryce w konkursie APEX Passenger Choice Awards 2024.

Ethiopian Airlines Group (Ethiopian) jest jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie i największą na kontynencie afrykańskim. W ciągu siedemdziesięciu ośmiu lat działalności Ethiopian stał się jednym z wiodących przewoźników na kontynencie, nie mając sobie równych pod względem wydajności i sukcesu operacyjnego. Ethiopian posiada znaczącą część afrykańskiej sieci połączeń pasażerskich i towarowych. Flota Ethiopian składa się z nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska samolotów, takich jak Boeing 737, 777, 787, Airbus A350-900 i De Havilland Q400.

Ethiopian realizuje również strategię wielu hubów poprzez centra w Lomé w Togo z ASKY, w Lilongwe w Malawi z Malawi Airlines oraz w Lusace w Zambii z Zambia Airways.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *