CiekawostkiOstatnie

Danuta Rinn Festiwal

Rok ten oznacza 8. odsłonę Danuta Rinn Festiwalu, który stał się nieodłączną częścią kalendarza istotnych imprez kulturalnych w stolicy. Organizatorzy konsekwentnie dążą do tego, aby nie tylko promować dorobek Danuty Rinn, lecz również prezentować postaci artystów, będących symbolami polskiej sceny kulturalnej, którzy nadal są aktywni i twórczy. W poprzednich edycjach wśród nich znajdowali się tacy artyści jak Andrzej Rybiński, Marek Gaszyński, czy Jacek Cygan.

W bieżącym roku, wybrano do wyróżnienia Ernesta Brylla, artystę o nieocenionym wkładzie w polską kulturę. Jego małżonka, Małgorzata Goraj-Bryll, potwierdziła, że tegoroczna edycja festiwalu, pod nazwą „Bryllowanie“, będzie pod jej honorowym patronatem.

Planowane są nowe wersje kompozycji Ernesta Brylla, stworzonych dla znakomitości polskiej estrady, w tym dla Krystyny Prońko, Danuty Rinn, Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, Haliny Frąckowiak oraz Andrzeja Rybińskiego. Wszystkich artystów na scenie wspierać będzie zespół Artura Grudzińskiego.

Dodatkowo, ta edycja festiwalu wiąże się z premierą albumu „Gdzie ci mężczyźni – tribute to Danuta Rinn”, w interpretacji Danuty Błażejczyk, która odbędzie się w trakcie festiwalowej gali.

Nadrzędnym celem działań organizacyjnych festiwalu jest edukacyjny aspekt sztuki, mający na celu inspirowanie do kształtowania nowoczesnego wizerunku polskiej kultury, z głębokim szacunkiem dla naszych narodowych korzeni i tożsamości. Wszystkie formy kultury, w tym muzyka, poezja, odgrywają w tym istotną rolę – to one przyczyniły się do naszego przetrwania jako narodu i sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi zarówno dla siebie, jak i dla świata.

Gościem honorowym festiwalu będzie Irena Santor i oczywiście Danuta Błażejczyk.

Wydarzenie to odbędzie się w warszawskim Domu Kultury KADR. Głównym punktem festiwalu będzie gala finałowa, zaplanowana na sobotę, 25 listopada, o godzinie 19:00. Bilety są dostępne na stronie www.dkkadr.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *