Powakacyjne inspiracje wyjazdowe

Choć wakacje dawno minęły, chęć podróżowania pozostała. Przedłuż czas wypoczynku i daj się zainspirować jesiennymi propozycjami wyjazdowymi. Skorzystaj z odpoczynku w wyjątkowych miastach. Odkryj ich historię i współczesne oblicze. Poznaj wielkie osobistości, które swoją pracą ukształtowały region i zbieraj pomysły, które pomogą Ci przy organizowaniu kolejnego wyjazdu do Niemiec

Zimna woda zdrowia doda
© DZT, Günter Standl

Woda jest eliksirem życia. W 2021 r. Niemcy obchodzą 200. urodziny naturopaty Sebastiana Kneippa.

Jego terapie opierają się m.in. na wykorzystaniu dobroczynnych właściwości zimnej wody. „Kneipp” ma działanie zapobiegawcze i regeneracyjne i jest zaliczany do niemieckiego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kuracja według zasad księdza Kneippa harmonizuje ciało i duszę oraz wzmacnia system odpornościowy

Zobacz więcej

 

 

Jesienią do miast Hanzy
Niemcy
© DZT, Francesco Carovillano

 

Liga Hanzeatycka była związkiem miast, które w późnym średniowieczu zdominowały handel w Europie Północnej. Miasta należące do tego związku rosły w siłę i piękniały z dnia na dzień. Ślady tej potęgi widoczne są do dzisiaj.

W szczytowym okresie rozwoju, pod przewodnictwem Lubeki, Hanza liczyła około 160 miast. Dziś, niemieckie perły Hanzy takie jak Lubeka, Brema, Lüneburg czy Hamburg zapraszają gości z całego świata także jesienią.

Miasta Hanzy

Miejskie szlaki kulturowe
© DZT, Alexander Krziwanie

 

Lubisz podróżować poza utartymi szlakami? Podczas spaceru po mieście chętnie poznajesz jego alternatywne oblicze?

Niemieckie miasta to nie tylko historyczne zabytki i muzea, ale także grafitti, murale i malarstwo naścienne, które tworzą ciekawą propozycję na popołudniowy spacer. Miejskie mury opowiadają inspirujące historie i zapraszają do galerii sztuki dostępnej dla każdego.

Street art w Niemczech

© DZT, Felix Meyer
Chemnitz 2025

Chemnitz ogłoszony został Europejską Stolicą Kultury 2025, ale miłośnicy sztuki i kultury już dziś mogą korzystać z ciekawej oferty miasta.

Instytucje należące do Kunstsammlungen Chemnitz prezentują wybitne dzieła klasycznego modernizmu, a Muzeum Gunzenhausera przedstawia największą na świecie kolekcję Otto Dixa.

Więcej o Chemnitz

Marka „made in Germany”
© bayern.by, Bernhard Huber

Czy wiesz jak powstaje schwarzwaldzki zegar z kukułką lub czerwone kule kapelusza zwanego Bollenhut? Kto piecze słynną drezdeńską struclę a kto szyje bawarskie Lederhose?

Logo „Made in Germany” oznacza niezawodność i jakość – nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie. Tworzą ją niemieccy rzemieślnicy, którzy perfekcyjnie wykonują swój zawód. Poznaj tradycyjnych piekarzy, awangardowych projektantów mody i młodych winiarzy. Odkryj tajemnice dzisiejszego rzemiosła. Czytaj więcej

Czytaj więcej

Bayreuth – miasto kultury
© Bayreuth Marketing & Tourismus GmbH, Meike Kratzer

Nie tylko liczne festiwale, od muzyki barokowej po jazz, czynią Bayreuth jedną z kulturalnych metropolii Frankonii. Magiczne zamki i bajkowe parki, takie jak Ermitaż, inspirują tak samo jak wpisana na listę UNESCO Opera Margrabiów.

Wycieczki po mieście w języku polskim można rezerwować w dowolnym momencie po wcześniejszym umówieniu się w Biurze Informacji Turystycznej Bayreuth. A lokalne piwa oraz znakomite restauracje i hotele zapewniają udany pobyt w Bayreuth.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.