Latamy

Zielona Góra-Babimost: sezon wakacyjny w pełni

Lotnisko Zielona Góra-Babimost zamyka pierwsze półrocze 2024 roku z wynikiem ponad 30,5 tys. odprawionych pasażerów. W okresie wakacyjnym z lubuskiego portu polecieć można w sześciu kierunkach. Z początkiem lipca w terminalu pojawiło się urządzenie Paczkomat® firmy InPost. Urządzenie uruchomiono z myślą o podróżnych, których przedmioty przewożone w bagażu podręcznym nie przeszły kontroli bezpieczeństwa.

W czerwcu Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło dokładnie 8.909 pasażerów. W pierwszej połowie 2024 roku lubuski port obsłużył 30.668 podróżnych, czyli o ponad 19,5 tys. osób więcej niż w pierwszym półroczu 2019 i o 8 tys. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

W okresie wakacji z Babimostu polecieć można w sześciu kierunkach. W połowie czerwca z lubuskiego portu uruchomiono połączenia do Tirany w Albanii, obsługiwane przez linię Air Albania. Z kolei na pokładzie maszyn linii Nouvelair pasażerowie z Zielonej Góry polecieć mogą do Monastyru w Tunezji. W ofercie lotów z Babimostu znajdują się też połączenia do: Hurghady w Egipcie, Enfidhy w Tunezji oraz tureckiej Antalyi. Wycieczki z wylotem z lotniska w Babimoście oferują obecnie biura podróży: Coral Travel, ITAKA i Rego Bis. Rejsy regularne do Warszawy obsługują PLL LOT.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost wprowadziło udogodnienie dla pasażerów. W terminalu pojawił się Paczkomat® firmy InPost. Urządzenie znajduje się w strefie kontroli bezpieczeństwa. W przypadku, gdy pasażer podejdzie do kontroli z przedmiotem niedozwolonym, tzw. przedmiotem-nielotem, będzie mógł zdecydować się na skorzystanie z usługi firmy InPost. To idealne rozwiązanie dla podróżnych, którzy w bagażu podręcznym posiadają rzeczy zakwestionowane przez operatora kontroli bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w bagażu znajdzie się przedmiot, który powinien znaleźć się w tym rejestrowanym (np. perfumy czy pamiątkowy scyzoryk) pasażer może wysłać go za pomocą urządzenia Paczkomat®. Dotychczas taki przedmiot musiał zostać wyrzucony lub, jeśli podróżny miał jeszcze na to czas, mógł zostać nadany w bagażu rejestrowanym. Przesyłkę nadaje się poprzez aplikację InPost Mobile. Paczkomat® na lotnisku umożliwia jedynie wysyłkę krajową, do drugiego paczkomatu lub pod wskazany adres, a cała procedura odbywa się w asyście pracownika kontroli bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie funkcjonuje już od roku na Lotnisku Chopina w Warszawie i cieszy się zainteresowaniem pasażerów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *